Yazarlık Başvurusu

Sitemize yazar alımları bu sayfanın altında bulunan başvuru formunun doldurulması ile yapılmaktadır. Aşağıdaki yazıyı okuduktan sonra formu doldurarak başvurunuzu bize yollayabilirsiniz.

     Kimler Yazar Olabilir?

  • Yazarlık başvurusu yapabilmeniz için önceden onaylanmış en az 3 içeriğiniz olmalıdır. İçerik oluşturmak için buraya tıklayınız.
  • Yazarlar Türkçeye hakim olmalıdır. İmla, yazım ve noktalama konusunda yetkin durumda olmalıdır.
  • Yazarlar en az lisans derecesinde eğitim almış olmalıdır ya da bir lisans eğtimine devam ediyor olmalıdır. (Yazarlarımızın eğitim seviyesinin belirli bir düzeyde tutulması ve bu yolla yazı kalitesinin korunması amaçlanmaktadır. Ayrıca referans gücümüzün artarak devam etmesi amacıyla kalite kontrolü sürekli devam etmektedir.)

     Yazarlardan Beklenenler Nelerdir?

  • Yazarlar ziyaretçilerle beraber kullanım koşullarına ve temel kurallara uymak zorundadır.
  • Zorunlu olmamakla beraber metin çevirisi yapabilecek düzeyde İngilizce bilmek.
  • Yazarlar yalnızca kendi ürettiği makaleleri yayınlayabilirler.

     Yazarlardan Neler Beklenmiyor?

  • Yazarların iş üretme sorumluluğu yoktur. Belirli sürede belirli miktarda makale yayınlamak gibi görevleri bulunmamaktadır. Yazarların yayın sıklığı tamamen kendi insiyatiflerine bırakılacaktır.

Yazar olacak kişiler gönüllülük ilkesine göre alınmaktadır. www.Bilim-Teknoloji.com referansına sahip olmak, kendinizi geliştirmek ve bilgi paylaşımına katkı getirmek adına başvurularınız kabul edilecektir. Yazarlarımızın makalelerinin yanında internette tanınmasını ve referans edinmesini sağlayacak şekilde, isteklerine bağlı olarak; isimlerini, kendi özel sosyal medya hesaplarının bağlantılarını ve fotoğraflarını eklemelerine izin verilecektir.

Bu iletişim formu yalnızca oturum açmış kullanıcılar tarafından kullanılabilir.