Yağmuru Tahmin Eden Wi-Fi Şemsiye

     Teknolojinin geldiği nokta sayesinde aslında hiç zor olmayan fakat "bu tutmaz" denilen ya da üşenilen projeler bazen gelişmekte olan diğer projelerin sayesinde daha güçlü hale gelebiliyor. Örnek olarak ise aşağıdaki şemsiye verilebilir. Bu şemsiye meteoroljinin tahminlerini sapını ışıklandıran lambaya yansıtabiliyor. Şemsiye yağmur beklenen günlerde sapında mavi ışık oluşturarak yağmurun yağacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Şemsiye sapının parlaklığını sağnak mı yoksa parçalı bulutlu mu yağış geleceği konusunda parlatıyor.

     Şemsiye wi-fi aracılığı ile bir bilgisayarla iletişim kuruyor ve LED denilen araç ile ışıkla bilgilendirme yapabiliyor. Hava tahminlerini ise internetten bağlandığı ve sizin seçtiğiniz bir merkezden alıyor. Bu sayede dışarıya çıkmadan önce şemsiye alıp almamanız konusunda bir fikrinizin olmasına yardımcı oluyor. Şemsiyenin bulunduğu siteye ulaşmak için buraya tıklayın.

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.