Video ile Kanıtlanmış Mucizeler

Videodan izlediğimiz “mucize” sayısı giderek artıyor. Yüzlerce yıl önce bizlere anlatılan ejderhalar, hayaletler, melekler nedense birden bire kameralar karşısında bir görünüp kaybolmaya başladı.

En son gözüme takılan mucize, Arabistan Yarımadası’nda görülen Skyrim’den fırlamış olan ejderha. Bu mucize de tıpkı diğerleri gibi çok düşük çözünürlüklü kamera ile çekilmiş. :) Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Mucize Kontrol Çizelgesi:

Düşük piksel: VAR
Arapça okunan sözcükler: VAR
Başka bir kamera ile çekilmemiş olma: VAR
Sonuç: MUCİZE

Şimdi bizlere anlatılan mucizelerin gerçekleşme frekansının yıllara göre dağılmını hazırladığım grafikten inceleyelim. Bu arada grafik bilimsel değil. Alıntı içeren bir çeşit trolling fakat büyük oranda doğru :)

Mucize Sıklık Grafiği
İnsanlar Mucizelere Neden İnanır?

Mucizeler anidir ve genellikle “iyi” olarak nitelendirilir. Bu nedenle insanlar başlarına mucize gelerek bir anda içinde bulundukları durumdan hiç çaba sarfetmeden daha iyi duruma gelmeyi isterler. Bunu isteyen kişi madden var olmasa bile mucizelere inanmak ister ve kendisini ikna ederek mucizelere inanan birey haline gelir. Buradan da anlaşılacağı gibi mucizelere genellikle tembel kimseler inanmak ister ve inanır.

Dünya’da mucizelere en fazla inanan kesim eğitimsizliğin en yüksek seviyelerde seyrettiği kesimdir. Buna rağmen Amerika ve Avrupa’da mucizelere inanan insan sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle mucize ile ilgili videolar çok sayıda hit almaktadır.

Yukarıdaki mucizede görülen ejderhanın net görüntüsünü merak ettiyseniz buraya tıklayın.

Bilim ve akıl ile kalın.

BT

Bonus:

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.