Üyelik

Türkiye’nin ilk bilim ve teknoloji temalı sosyal ağına hoşgeldiniz. Üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Neden Bilim-Teknoloji Üyesi Olmalısınız?
  • www.bilim-teknoloji.com yalnızca bilimsel bir site değildir. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk bilim temalı sosyal platformudur. Herkesin yazar olduğu, istediğiniz kişileri takip edebileceğiniz ve kendinize takipçi kitlesi yaratabileceğiniz bir ortam hazırladık.
  • Televizyonlar ya da ağır bilimsel yazılar yalnızca sizin izleyici/alıcı olmanızı sağlamaktadır. Bilim-Teknoloji bilimi eğlenceli hale getirip beyninizi kullanma ve yorum yapma işini sizlere bırakmaktadır. Sitemize üye olup kendi düşüncelerinizi yorum olarak yazdığınızda ya da forumlarımızda düşüncelerinizi tartıştığınızda zekanızın daha iyi hale geldiğini farkedeceksiniz. Lamarck’ın dediği gibi: “Kullanılan organ gelişir, kullanılmayan organ körelir.” Biz de beyninizi daha fazla kullanmanız için web sitesini tamamen AR-GE odaklı haline getirdik. Burada bulunan herkesin tek amacı olacaktır: Bilim ve teknoloji.
  • Bilim-Teknoloji kitlesi yeni bilgiler öğrenirken karşısındaki kişiyi sabırla dinlemektedir. Tartışmalar bilimsel açıdan ele alınır ve medeni bir şekilde sürdürülür.
  • Sitemizin içerikleri insanların düşünmesini sağlayacak şekilde seçilmektedir. Yazarlarımız her ne kadar yüksek eğitim kademelerinden seçilse de akademik tarzda yazmamaları kendilerinden istenmiştir ve bugüne kadar bununla ilgili bir sorun yaşanmamıştır. Sitemizin dili oldukça sade tutulmaktadır ve bilimsel terimlerin açıklamaları anlaşılması üzerine yanlarına eklenmektedir. Sitemiz bilimin herkes tarafından sevilmesini sağlamak üzerine kurulmuştur. Bunu yaparken bilimselliğin dışına çıkmayan ve buna ramen sıkıcı olmaktan uzak modern bilim yazıları hazırlamaya özen gösteriyoruz. Doğrudan yabancı sitelerde yazan yazıları çevirip ziyaretçiye sunmak yerine yazarın yazıyı özümseyip Türkçe ile anlatılabilecek en iyi hale gelmesi için kendi tarzımızı yansıtıyoruz.
  • Yazılarımızın tümünün telif hakkı bize aittir. Hiçbir kimseden veya siteden bilgi çalıp sizlere servis etmiyoruz. Eğer bir siteden bilgi alınmışsa, bu; yazımızın küçük bir parçasını oluşturmaktadır ve alındığı yer tıklanabilir bir bağlantı ile makalenin altına eklenmektedir.
  • Bizim için üyelerimizin insan karakteri oldukça önemlidir. Hedefimiz zekasına güvenebileceğiniz iyi insanları bir araya getirmek.
  • Ticari kaygımız yok, yazı içlerindeki reklamlar üyelerimize görünmez.

Bilim-Teknoloji