Uçan Otomobillere Yenisi Eklendi: PAL-V

İlk uçan arabalardan olan Terrafugia Transition’ un ardından bir benzeri olan yeni uçan araba PAL-V One bir Hollandalı bir şirket tarafından üretildi. PAL-V yani (Personal Air and Land Vehicle) bireysel hava ve kara aracına, ilk üretilen modeli için PAL-V One ismi verildi. Aslında PAL-V’ nin normal bir hava aracından önemli bir farkı yok fakat onu “uçan otomobil” yapan tek özelliği kadarda da seyahat edebiliyor oluşu.

PAL-V One, karada 180km/s hız yapabiliyor, 100km/s hıza 8 saniyede erişebiliyor. Sürücü ile beraber şimdilik sadece iki kişiyi taşıyabiliyor.

Uçuş performansına göre araç 97kts (yaklaşık 180km/s) hıza ulaşabiliyor. Kalkışı için 165 metre pist veya çim alana ihtiyaç duyuyor. 350-500km uçuş mesafesine sahip olan araç kendisi dahil maksimum 910kg yükü havada tutabiliyor.

PAL-V One resmi web sitesine gitmek için tıklayınız.

Avatar

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda yüksek lisans eğitmine devam ediyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.