Uçan Otomobillere Yenisi Eklendi: PAL-V

İlk uçan arabalardan olan Terrafugia Transition’ un ardından bir benzeri olan yeni uçan araba PAL-V One bir Hollandalı bir şirket tarafından üretildi. PAL-V yani (Personal Air and Land Vehicle) bireysel hava ve kara aracına, ilk üretilen modeli için PAL-V One ismi verildi. Aslında PAL-V’ nin normal bir hava aracından önemli bir farkı yok fakat onu “uçan otomobil” yapan tek özelliği kadarda da seyahat edebiliyor oluşu.

PAL-V One, karada 180km/s hız yapabiliyor, 100km/s hıza 8 saniyede erişebiliyor. Sürücü ile beraber şimdilik sadece iki kişiyi taşıyabiliyor.

Uçuş performansına göre araç 97kts (yaklaşık 180km/s) hıza ulaşabiliyor. Kalkışı için 165 metre pist veya çim alana ihtiyaç duyuyor. 350-500km uçuş mesafesine sahip olan araç kendisi dahil maksimum 910kg yükü havada tutabiliyor.

PAL-V One resmi web sitesine gitmek için tıklayınız.

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.