Türk Öğretmenler İçin Science on Stage Festivali

Science on Stage, Avrupa’nın 24 ülkesinden ve Kanada’dan gelen öğretmenlerin katıldığı uluslararası bir bilim etkinliği.

Etkinlik, katılımcı ülkelerin özellikle fizik, kimya biyoloji ve matematik alanlı bilimsel dallarda uzman olan öğretmenlerini bir araya toplayarak ders anlatımı ve laboratuvar kullanımı konusunda bilgi paylaşımı sağlıyor. Avrupa Birliği bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklerde öğretmenler uzmanlık alanlarını güçlendirirken yine kendi alanında yeni bilgiler kazanarak eğitim gücünü artırma imkanı buluyor.

Festival 17-20 Haziran 2015 arasında Londra, Queen Mary Üniversitesinde gerçekleşecek. Ulusal elemeler ile her ülkeden 5 öğretmen bu festivale katılıp projesini sergileme fırsatı bulacak. Tabi öğretmenler İngilizce sunum yapacağı için yeterince ingilizce bilmek şart.

Festivale katılmak için Science on Stage Türkiye sayfasında girmeniz ve başvurmanız yeterli.

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.