Toplum Bilinçlendirme Merkezi

Bilim-Teknoloji büyümeye devam ediyor. Kuruluş aşamamızda magazinsel değil işlevsel, uygulayan ve üreten bir bilim sitesi olacağımızı belirtmiştik ve bu yönde atılan adımlarımıza bir yenisini daha ekliyoruz.

Bilim-Teknoloji bünyesinde bir toplum bilinçlendirme merkezi kuruyoruz. Bu bölümün amacı toplumumuzun daha elit, daha nezaketli, daha bilinçli ve daha sağlıklı hale gelmesinde yardımcı olmaktır.

İnsanlarımızın toplum olarak yaptığı yanlışları ya da edindiği kavram yanılgılarını düzeltmek zor değil. Sosyal medyayı bir eğitim aracı olarak kullanıp daha hızlı bir iyileşme sağlamak elimizde. Bunu yaparken nezaketten ödün vermeden ve insanları incitmeden doğruları gösterme yöntemini kullanacağız.

Programımıza bu konuda kendisine güvenen herkes katılabilir. Bilinçlendirme konunuz profesyonel alanınızda da olabilir (örneğin hekimseniz belirli bir gıdanın tüketilmesini elinizdeki kaynaklara dayanarak önlemeye çabalayabilirsiniz) profesyonel olmadığınız alanlarda da olabilir. Bunu tek başınıza yapmanız da mümkün fakat Bilim-Teknoloji ile çok daha geniş kitlelere çok kısa sürede ulaşmanız daha olasıdır.

Toplum bilinçlendirme konusunda bize katılmanızı bekliyoruz. Birlikte toplumumuzu en iyi seviyeye getirmek için sadece düşünmeniz ve paylaşmanız yeterli :)

Sorun, çözüm ya da sorun-çözüm fikirlerinizi paylaşmak için üye olabilir ve Toplum Bilinçlendirme Merkezi‘nde yeni konu oluşturabilirsiniz.

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.