Süt İçermeyen Sütlü Dondurma ve Gut Hastalığı Tehlikesi

Teknoloji her alanda ilerledi, artık gıda niteliği taşımayan kimyasal maddelerden gıda lezzetinde nesneler yapılıp insanlara “gıda” adı altına sunulmaya başlandı. Durum böyle olunca kanser oranında doğal olarak artış yaşandı.

Hiç marketten aldığınız bir ürünün “İçindekiler” bölümüne göz attınız mı? Bence bundan sonra atın ve ne yediğinize dikkat edin. Biz marka vermeden birkaçının içinde neler olduğunu yazıyoruz:

İnceleme (Marketten Alınan Bir Dondurma)

İncelediğimiz dondurma yüksek kaliteye sahip olarak bilinen markalardan birisi. Mat ve sütlü görünüme sahip, nitelik olarak içinde süt olması gereken bir aromaya sahip.

İçindekiler bölümünü incelediğimizde gördüklerimiz bizi yanıltmadı:

Yağsız süt tozu: Tamamеn yağı аlınmış sütün suyunun uçurulmаsıylа еldе edilen, ѕüt kuru maddesinin mеydana getirdiği beуaz bir toz karışımdır. Bu madde doktorlarca asla tavsiye edilmiyor. Ayrıca bir tatlı kaşığı süt tozu aldığınız besinin kalori ve kolestreol oranını önemli ölçüde artırmaktadır. Çok kullanımında obeziteye yol açmaktadır.

Peynir Altı Suyu Tozu: Bu madde kas geliştirme sporu yapanların “kas geliştirme şifresi” olarak kullandıkları büyük oranda protein içeren kimyasal maddedir. Kısaca “protein tozu” budur. Çoğunluk zararlı görmektedir. Kandaki üre miktarını artırdığı için böbrekleri zorlamakta ve gut hastalığına neden olmaktadır.

Süt Proteini: Şimdi zaten peynir altı suyu tozu varken ne gerek vardı buna? Söyleyelim: Dondurmanın yumuşak kıvamlı olmasını sağlar, krema lezzetine sahiptir. Bu da kas geliştirmede kullanılır ve yine kandaki üre miktarını artırdığı için böbrekleri zorlamakta ve gut hastalığına neden olmaktadır.

Buraya kadar dondurmamızda sütten eser yoktu, yani dondurmada “süt” kullanılmamış durumda. Geneli sütten kimyasal yöntemlerle elde edilmiş kimyasallardı. Tabi hala “kanserojen değil” diye düşünmüş olmalılar ki en tehlikeli gıdalardan birisini daha eklemişler: Glikoz Şurubu. Sonuç olarak süt eklemeyen, sahte süt ekleyen ticaretçi şirket, şeker de eklemeyip sahte şeker eklemiştir.

Glikoz Şurubu: Glikoz şurubu hakkında yazdığımız detaylı zararlar listesine buradan ulaşmanız mümkün. Buna ek olarak glikoz şurubunun tek başına Gut riskini büyük ölçüde artırdığını belirtmemiz gerekir. Bu konuda mutlaka küçük bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Sonuç olarak dondurma zannederek aldığınız kimyasal lapaların aslında sizin kanınızdaki üre ve ürik asit değerlerini alt-üst eden korkunç maddeler içerdiğini bilmeniz gerekiyor.

Bu maddelerin kullanıldığı ürünleri almanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Lütfen marketten ürün alırken içindekiler kısmında yazılanlara bakınız.

biyo

biyo

Biyoloji alanında doktora öğrencisi olan biyo, Ağustos 2011 tarihinden bugüne bizimle.

Süt İçermeyen Sütlü Dondurma ve Gut Hastalığı Tehlikesi” için bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.