Sonunda Bu da Yapıldı: Lazer Silahı

Star wars serisi başta olmak üzere neredeyse tüm gelecek konulu bilim kurgu türü filmlerde görmeye alışık olduğumuz “Laser Weapon” yani lazer silahı artık resmen var.

Varşova Üniversitesi Fizik Fakültesi işbirliği ile Polonya Bilimler Akademisi Fizik Kimya Enstitüsü Lazer Merkezi’nde yapılan çalışmalar olumlu sonuç verdi.

Dr. Yuriy Stepanenko ve ekibinin yürüttüğü yüksek güç lazer testleri, Polonya Bilimler Akademisi, Fizik ve Kimya Enstitüsü ile Fizik Fakültesi (IPC PAS ve FUW) ortaklığında Lazer Merkezi’nde araştırıldı ve ultra lazer darbesinin elde taşınabilir silah haline getirilmesi sağlandı. Tabi silahın mermileri Star Wars’da olduğu kadar yavaş ilerlemiyor – ışık hızında ilerliyor. Bu nedenle bu gibi silahardan kaçarak kurtulmak imkansız, bir de bu silahı kullanan akıllı izleme yeteneğine sahip bir robot ise olacakları siz düşünün…

Lazer 10TW (10 Terra Watt) gücünde. Bunun anlamı, bu lazeri gözlüksüz kullandığınız zaman kendinizi kör etmeniz kaçınılmaz. Zira bu lazere yandan bakarak bile kör olmak mümkün. Ayrıca birden bire kör olursanız sakın şaşırmayın çünkü yapılan lazer bizim görebildiğimiz renklerin dışında olan kızılötesi renkte ışık üretiyor. Merminizi görebilmeniz için özel koruyucu gözlüklerden takmanız gerekiyor.

Lazerin 10TW olması, odakladığınız zaman bir tankın zırhını 2-3 saniye içinde delebileceği anlamına geliyor.

Sanırım bu derece büyük güç ile insanlara saldırmayı düşünmüyorlardır. Umarım bütün hazırlık uzaydan gelebilecek tehditlere karşıdır. Zira böyle silahlar karşı tarafa hiçbir şans bırakmayacaktır.

İyi seyirler :(

EUKALERT

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.