Raspberry Pi 2 Satışta!

Raspberry Pi dünyanın en küçük ve en ucuz bilgisayar kasası ünvanı ile çıkmıştı ve üstüne ondan daha küçük bilgisayar çıkmadı. Raspberry Pi yeni bir bilgisayar daha çıkardı ve adını Raspberry Pi 2 koydu.

Raspberry Pi 2
Raspberry Pi 2
Nedir Raspberry Pi 2′ nin Özellikleri?

Öncelikle işlemci teknolojisi oldukça ilerleme kaydetti. A 900MHz quad-core ARM Cortex-A7 CPU (~6x performance) işlemci kullanıldı ve bu boyutlarda bir kasa için oldukça yeterli bir güç.

Ram kapasitesi artırıldı ve 1GB a çıkarıldı.  1GB LPDDR2 SDRAM (2x memory) kullanıldı. Aynı zamanda Raspberry Pi 1 ile tamamen uyumlu olarak çalışabilecek.

Bilgisayarın klavye, fare, monitör, yazıcı gibi çevre birimleri hariç tüm donanımı yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz kadar.

Daha önceki versiyonu bir Linux işletim sistemi ile dağıtılan  Raspberry Pi 2, bu sefer kısıtlı ve ücretsiz bir Windows 10 sürümü ile geliyor. Kısıtlama konusundaki ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

Raspberry Pi 2 35$ gibi performans / fiyat açısından oldukça iyi bir fiyata satışa sunulmuş durumda. Ürünü satın almayı düşünüyorsanız buradan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

CNet tarafından hazırlanan inceleme videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.