Pokemon GO Çılgınlığı

Pokemon GO, henüz resmi olarak çıkmamış olmasına rağmen milyonlarca kişi tarafından beta tester sürümüne katılım oldukça büyük sayılara ulaşmış durumda.

Oyun, Pokemon isimli çizgidizinin gerçek hayata geçmiş versiyonu denilebilir. Yüksek teknoloji ürünü akıllı telefonlar içindeki bir yazılım ve tam olarak gezegenimiz kullanılarak oynanılıyor. Oyunu oynamak için yürümek şart. Elinize telefonunuzu almanız ve telefonunuzun sizi yönlendirdiği yere GPS ile ulaşmanız gerekiyor. Ulaştığınız yerde telefonunuzda bir pokemon görüntüsü oluşuyor ve sizin poke topu kullanarak o pokemonu yakalamanız gerekiyor. Tabi diğer pokemon kullanıcıları ile etkileşiminiz de mümkün.

Pokemon GO atalarımızın sözlerinden birini de gerçek yaptı: “Çok gezenin ayağına pislik bulaşır.

Bir Türk kullanıcı pokemonu polis merkezinin bahçesinde arayınca gözaltına alınmıştı. Bunun yanısıra pokemon avına çıkan 19 yaşındaki bir kız ABD’de Big Wind Nehri kıyısında yürürken ceset bulmuştu. Ayrıca Türk kullanıcıların anlattıklarına göre kamera ile fotoğraf çektiğini düşündükleri için “sapık” zannedilenler de olmuş.

Pokemon Oynarken Suya Düştü

Aşağıdaki videoda ise pokemon oynarken suya düşen bir adamı görebilirsiniz. Yakalamak için üzerine yürüdüğü pokemon havuzun üzerinde oluşturuluyor ve gecenin karanlığında havuzu farketmeyen şahıs telefonu ile birlikte suya düşüyor.

Pokemon GO Sağlığa Faydalı Bir Oyun!

Dozunda oynadığınız zaman Pokemon GO aslında sağlığa faydalı bir oyun. Günümüzün problemlerinden obezite hareketsizlikten kaynaklanmaktadır. Bu oyun sayesinde insanlar sokaklara çıkıp pokemon avı yaparken aslında biraz da spor yapmaktadır. Bu nedenle oyunun yaygınlaşması halk sağlığı açısından faydalı görünüyor.

İlk Pokemon GO Yasağı da Gecikmedi

Henüz oyun çıkmadı fakat Pokemon Go, Auschwitz Anıt Müzesi’nde yasaklandı. Nazi Almanyası tarafından 2. Dünya Savaşı sırasında kurulmuş en büyük toplama ve imha kampı olan Auschwitz-Birkenau Devlet Müzesi, Pokemon Go oyunu oynamasına izin verilmeyeceğini açıkladı. Şirketten de bu bölgede pokemon ile ilgili herhangi bir nesne çıkmaması için istekte bulunduğu belirtildi.

Bonusumuzla kapatıyoruz: Oyuna kendisini fazla kaptıranlar da yok değil. Örneğin aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi kendisini fazla kaptırmış bir kişi, tıpkı çizgi dizinin kahramanı Ash gibi giyinmiş, sakalları saymazak tabi :)

 

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.