Otomatik Gitar Akord Sistemi (Tronik Akord)

     Gitarınızın akord dişlilerini kendi kendine çevirip gereken gerginliğe getiren sistemler üretileli belki çok zaman oldu fakat günümüzde hem boyutları küçüldü hem de gittikçe yaygınlaşmaya başladı.

     Videoda gördüğünüz otomatik akord sistemi sizin telleri titreştirmenizi bekliyor ve tellerin gereken gerginliklerini otomatik olarak servo motorlar aracılığı ile düzenliyor. Sistem tellerin sağlığı açısından ne kadar güvenilir bilinmez fakat kulak kullanarak akord edemeyen insanlar için oldukça kullanışlı ve pratik göründüğü kesin. Sık sık C – D gibi farklı akord sisemlerine geçiş yapmak zorunda kalıyorsanız saniyeler içinde bunu gerçekleştirmeniz mümkün.

     Sistemin bilimsel adının Türkçe karşılığı "Tronik Akord". Terim olarak otomatik sistem olmasından dolayı otomobillerdeki "Triptronik Vites" teriminden kullanılan kök ile isimlendirilmiş. Aynı zamanda ürünün ismi de "Tronical" olarak satışa sunulmuş durumda. Ürünün sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Ürün sıralı (6 x 1) ya da karşılıklı (3 x 2) dizilmiş tüm gitarlara uyumlu olarak üretilmiş modele sahip ve evinizde sistemi gitarınıza ekleyebilirsiniz.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.