nanoFLOWCELL® Teknolojisi ile Yeni Tip İyonik Enerji Depolama Sistemi

Bosch Mühendislik Merkezi tarafından geliştirilen nanoFLOWCELL® Teknolojisi ile Yeni Tip İyonik Enerji Depolama Sistemi isimli yeni enerji depolama teknolojisi sayesinde pil ömrü biraz daha uzadı. Alman mühendisliği ile ortaya çıkan bu ürün sayesinde enerji bulmak artık hiç zor olmayacak.

Yeni sistem bir pil teknoljisi bir elektrikli süper otomobil üzerine entegre edilerek tanıtıldı ve kullanıldığı süper otomobil içn 600km menzil hedefi koyuyor ki süper otomobiller için bu enerji kapasitesi ile normal bir otomobil kullanarak 4 katına kadar menzil elde edilebilir.

Tablodan inceleyebileceğiniz gibi yeni kapasite sisteminin diğer kapasite sistemleri ile karşılaştırması görülmektedir.

Tanım / Birim Güç: W/Kg Enerji: J/Kg Kurşun-asit ile kıyasandığında: kW/kg
Kurşun-asit 100 30 1,0
Li-Ion 300-4.000r 120 4,0
Flow cell, Redox 10 120 4,0
nanoFLOWCELL® 6.000 600 20,0
Benzin, Dizel motora göre değişir 11.800 400,0

Sistem her ne kadar tek otomobil üzerinde tanıtılsa da bu yalnızca videodaki aracı almak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Sistem yaygınlaştığı tahtirde muhtemelen bütün otomobillere entegre edilebilecek. Bu nedenle belirli bir otomobil güç birimi vererek kafanızda karışıklık olmasını istemedik. İyi seyirler :)

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.