Multikopter ile İnsanlı Test

     Multikopter, helikopter mantığında ve üçden fazla pervanesi olan araçlara verilen addır. Aşağıdaki videoda görülen multi kopter, dört kol ve her kol üzerinde dört adet pervaneye ve her pervane ikişer adet kanada sahiptir ve elektrikle çalışmaktadır. Multikopterler dengesini kolay kaybeden araçlardır, bu yüzden çok önceden üretilmesine ramen insanların kullanımına uygul olamamıştır. Günümüz teknolojisi ile yer yüzüne yaptığı açının tersi yönünde güç uygulayarak kendini yer yüzüne paralel tutmayı başarabilmiştir.

     Multikopterler uçabilen modeller arasında yapılması en basit olan araçlardır. Dört özgün elektrik motoru ve pervane ile öncelikle kalkmayı başaran ilerleyen düzeyde havada asılı kalan bir model araç yapmak mümkündür. 

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.