Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız Dört İlginç Bilgi

Super Mario Bros’ daki Bulutlar

Super Mario Bros oyunu atariler ile neredeyse her eve girmiştir. Bu oyunda bulutların çalılarla bire bir aynı olduğu ve sadece renklerinin değiştirildiği hiç dikkatinizi çekmiş miyidi?

Super Mario BrosKaplumbağların Solunum Sistemleri

Kara kaplumbağalarının kloaklarından (kloak anüs ile yaklaşık olarak yanı işlemi yapan organdır, kaplumbağalarda “anüs” bulunmaz aynı işi yapan organın adı “kloak”tır) nefes alıp ağızlarından bu nefesi verebildiklerini biliyor muydunuz? Kaplumbağalar nefes alma yönlerini burnundan ve kloaklarından akciğerin hava keselerine bağlanan kanallardan birini tercih edecek şekilde sisteme sahiptir. Kaplumbağalar bunu düşük enerji harcamak durumunda kaldıklarında yaparlar.

Duck Hunt Oyununda İkinci Oyuncu Silah Yerine Kol Bağlarsa Ne Olur?

Sizlere tozlu dolaptan eskimiş atarinizi çıkarmanıza sebep olacak bir bilgi. Eğer atarinizde Duck Hunt oyununu 2 kişilik açıp 2. porta silah yerine kol bağlarsanız ördekleri kontrol edip arkadaşınızın atışlarından kaçabilirsiniz. Bu özelliği birçok kişi bilmez fakat oyunu böyle oynadığınızda atarinin en eğlenceli oyunu halini almaktadır.

Duck HuntProkaryot Bakterilerin İnanılmaz Kütlesi

Prokaryot bakterilerin toplam kütlesinin insanların toplam kütlesinin yaklaşık olarak 1916 katı olduğunu biliyor muydunuz? Dünya üzerinde hayatta olan insanların toplam kütlesi 287 milyon ton olarak hesaplanmıştır. Prokaryot bakterilerde ise bu 550.000 milyon ton olarak hesaplanmıtır.

Bilgi Makinesi

Oldukça ilginç bir bilgi birikimine sahip yazarımız, daha önce duymadığınız birçok bilgiyi sizlere sunuyor. Bilgi Makinesi, 29 Nisan 2013 tarihinden bu güne bizlerle.