Manyetik Oyun Hamuru Nasıl Yapılır?

      Manyetik oyun hamuru olarak bilinen bu madde içersinde bol miktarda mıknatıs tozu ve sıvı yağ barındırıyor. Oyun hamuru şeklinde tasarlanması sayesinde farklı şekillere girebilen yarı akışkan bir mıknatıs olarak kullanılması sağlanabiliyor.

     Nasıl Yapılır?

     Öncelikle bazı malzemeleri elde etmeniz gerekiyor, bunlar: Kerosen(100mL + ), oleik asit(20mL), toner ve mıknatıs tozu.

     Bir behere 100mL kerosen alın ve üzerine 20mL oleik asit ekleyip karıştırın. Karıştırdıktan sonra üzerine tonerle karıştırılmış mıknatıs tozunu ekleyin ve hamur halini alıncaya kadar karıştırın. Eğer yeterince homojenize bir görüntü elde edemediyseniz çok az kerosen ekleyerek karıştırmaya devam edin. Son olarak, oluşan hamurdan sıvısını ayırın ve bir neodymium mıknatıs kullanarak manyetik hamurunuzu test edin.

     Kerosenin uçucu olmasından dolayı hamurunuz bir süre sonra katılaşacaktır, bunun olmaması için kapalı bir kapta biraz kerosen ile beraber saklayabilirsiniz.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.