Lily Cam (Uçan Kamera)

Bir quadrocopter in kendi kendine sizi takip ederek kameraya alabileceği aklınıza gelmiş miyidi? Liliy Cam ile artık bu da mümkün.

Çalışma mantığı basit. Lily Cam adındaki kameralı quadrocopter dışarıda kendisinden bağımsız başka bir elektronik parçayı sürekli izliyor ve ona fazla yaklaşmadan (yaklaşma oranını siz ayarlıyorsunuz) takip ediyor. Böylece bağımsız parçayı üzerinde taşıyan her kimse uçan kamera sürekli onu takip ediyor.

Teknik özelliklerine gelirsek üzerinde 1080p 60fps çekim yapabilen 12MP bir kamera var. Kameranın 720p 120fps özelliği sayesinde orta hızda slow-motion görüntü alabilme kabiliyeti bulunuyor. Uçan kamera 26,1cm genişliğinde ve 8,1 cm yüksekliğinde. 2 saatlik şarj ile 20 dakika boyunca uçup çekim yapabiliyor tabi bu özellikteki bir drone için oldukça büyük bir uçuş zamanı sayılabilir.

Araç aynı zamanda su geçirmez malzemelerden üretilmiş. Aksiyon çekimine uygun olması açısından önemli bir özellik. Aracın saatteki maksimum hızı 40km/h ve üzerinde 4GB depolama alanına sahip.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.