Lazer Klavye

Birkaç ay önce kapatılan son daktilo fabrikasının ardından klasik klavye üreten fabrikaların da kapanması çok yakın. Soldaki resimde gördüğünüz "Magic Cube" isimli araç aslında bir klavye. Güney Kore firması Celluon’un ürettiği sanal klavye çok yakın bir zamanda klasik klavyenin tahtına oturacak gibi görünüyor. Ürün bazı ülkelerde satışa sunulmuş durumda fakat ülkemize geliş tarihi belli değil.

Klasik klavyeye göre üstün yanları olan sanal klavyenin eksik yanları da bulunmakta. Üstün yanları klavyeden daha hijyenik olması. Klavyenın tuşlarının altında bakteri üremesi sorunu Magic Cube de yok. Klavyeden kötü yönü ise oyun kullanıcılarına hitap eden bir ürün değil.

Magic Cube, klavye şeklindeki bir görüntüyü lazer ışığı yardımı ile üzerine koyulduğu düz yüzeye yansıtıyor ve kullanıcının parmak hareketlerini izleyerek yazma işlemini gerçekleştiriyor. Ayrıca bir touchpad yansıtarak fare işlevi de görüyor. Telefon, tablet pc, laptop ve masa üstü bilgisayarlarında kullanılabilen Magic Cube bağlantısını USB ve Bluetooth aracılığı ile sağlıyor.

Aşağıdan lazer klavye videosunu izleyebilirsiniz.

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.