Kablosuz ve Radyasyonsuz LED İnternet

Öyle bir internet düşünün ki hem kablosuz, hem wi-fi ya da blue-tooth veya türevleri gibi radyasyon yaymıyor hem de yeterince hızlı.

Görünebilir ışık kullanarak internet bağlantısı almak artık mümkün. OLEDCOMM isimli bir firma herhangi bir LED avizeyi veya LED masa lambasını kablosuz internet yayım aracına dönüştürebiliyor. Tabi bunun normal kablosuz internetten tek farkı duvarın arkasından çekmiyor oluşu.

LED’lerin DC akım kullanan ve stabil yanabilen özellikte oluşu bir frekans yayım aracı olarak kullanımını mümkün kıldı. Sonuç olarak saniyede 300.000 data alışverişi frekansına sahip LED yayıncısı üretildi. Aşağıdaki videodan tanıtımını izleyebilirsiniz.

Ürün saniyede 300.000 defa modüle ettiği LED’i bir yayın aracına dönüştürerek şimdilik 10mbps hızında internet yayını yapabiliyor. Üreticiler tepkiselliği artırılmış LED ler ile bunun yükseltilebileceğini belirtiyor. Bu teknoloji sayesinde aydınlanma için kullandığınız cihazınız aynı zamanda sağlıklı bir yayın aracına dönüşebiliyor. Böylece Wi – Fi için kullanılan radyasyona maruz kalmıyorsunuz. Toplu alıcı kullanarak internetin birden fazla kullanıcıya dağıtılması da mümkün. Bunun için hazırlanan modül dağıtım için Wi-Fi kullanabiliyor fakat bireysel kullanıcı iseniz buna ihtiyacınız kalmıyor.

Sistemin tasarımcıları akıllı telefonunuzun kamerasının yayın ışığını görmesinin yeterli olduğunu belirtiyor. Özel bir yazılım ile bu kamera verisi okunarak iletişime geçiliyor. Sistemin yükleme verileini de IR modülü üstleniyor.

Bonus: 1887 – 1913 yılları arasında İsveç’te kullanılmış 5000 aboneli bir telefon santrali.5000 Telefonluk Direk

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.