İstenilen Şekle Kolaylıkla Giren Plastik: Polysis

Plastik teknolojisinde yeni bir adım daha atıldı. Videoda izleyeceğiniz plastik 60°C sıcaklıkta aldığı şekli koruyup klasik plastik sertliğine dönebiliyor. Üstelik bunu defalarca yapmak mümkün.

Ürün Polysis isimli plastik araştırma ve tedarik merkezi tarafından geliştirildi. Özellikle ısındığı zaman akışkan hale gelen fakat oda sıcaklığında çok sert forma giren silikondan farklı yeni bir materyal geliştirilmiş oldu. Bu madde ayrıca ısı tabancaları kullanılarak tıpkı bir yapışkan gibi kullanılabilecek.

Normal bir plastiği eritmek için yüksek ısı gerekir ve bu plastiğin genellikle yanmasına sebep olur. Polysis sayesinde artık plastiği eritmek zor olmayacak. Tıpkı silikon gibi düşük sıcaklıklarda eriyip yanmadan ve profesyonel malzemelere ihtiyaç duymadan istenilen şekli alabilecek. Bu da evinizde bile istediğiniz plastik malzemeyi üretebileceğiniz anlamına geliyor.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.