iPad 2 Özellikleri

 

    iPad 2 Türkiye'de satışa çıktı. Apple tarafından mart ayında tanıtılan iPad 2 Türkcell ve Vodafone tarafından özel kampanyalar eklenerek satışa sunuldu. Genel olarak çokluortam kullanıcıları için geliştirilmiş olan iPad 2 iş, iletişim, çalışma gibi alanlarda da oldukça kullanışlı.

     iPad 2 Özellikleri

     iPad 2 ile gelen yeni özelliklerin en göze çarpanı iPad'e göre %33 daha ince oluşu. Şarjdan sonra 10 saat pil ömrüne sahip ve güç tasarrufu konusunda önemli adımlar atılmış. İşlemci olarak çift çekirdekli A5 işlemci kullanılmış ve daha güçlü işlemci kullanılmasına ramen pil ömrünün yine 10 saat olarak kalması güç konusunda da geliştirildiğini göstermektedir. Ekran olarak 9.7 inçlik LED arka aydınlatmalı LCD ekran iPad'de olduğu gibi yine kullanılmış. İki adet kamera kullanılmış. Ön yüzdeki VGA kamera FaceTime ve Photo Booth'ta kullanılabiliyor. Face Time özelliği sayesinde bir iPhone 4 kullanıcısı ya da iPad 2 ile bir başka iPad 2 kullanıcısı kameralar üzerinden görüntülü görüşme yapabilecekler. Arka yüzdeki kamera ile 720p HD video kaydedebilme özelliği bulunuyor ve Ayrıca HDMI üzerinden 1080p çıkış sağlanabiliyor. Aşağıdan  iPad 2 videosunu izleyebilirsiniz.

 

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.