İlginç Tasarımlar – 2

     İlginç tasarımlar serimize bu sefer gitar anahtar, giyilebilir uyku tulumu, kumanda yastık ve mikro kamera ile devam ediyoruz.

     gitar_anahtar_1
     Gitar Anahtar
     

Solda görüldüğü gibi oldukça farklı bir tasarıma sahip olan anahtarın görüntüsü akustik gitar gibi yapılmış. Anahtarın sap kısmı gitarın gövdesini, şifre kısmı ise gitarın sapını oluşturuyor.

     Anahtarlar arasında bir anahtarlık görünümüne sahip olduğu için anahtar olduğunu farketmek zorlaşıyor. Gitar anahtar, şifresiz olarak üretiliyor ve bu sayfadan satınalınabiliyor.

    giyilebilir_uyku_tulumu_1 
     Giyilebilir Uyku Tulumu
     
     Aslında gereksiz icatlar için açılmış bir sayfada daha iyi yer bulabilecek bu tasarımda uyku tulumu ile yürümek artık mümkün.

     Uyku tulumu kullanan insanların tulumdan çıkmaya üşenip sürüngen gibi hareket etmelerini önlemek adına yapılmış bu icat ile uyku tulumunuzdan çıkmadan tuvalete gitmeniz yine mümkün değil.

 

kumanda_yastik_1     Kumanda Yastık

     Kumandanın yastığa engegre olduğu bir sistem düşünülmüş. Alışılabilir ve mantıklı bir entegrasyon olarak değerlendirilebilir. Bu tasarım kumandanın kaybedilmesi derdini ortadan kaldırabilecek özellikte.

     Tek sınırlılığı yastık olarak kullanmanın ne kadar konforlu olacağının ve tuşları yanlışlıkla aktif edip etmeyeceğinin bilinmemesi. Bunların dışında en farklı tasarımların arasında yerini alıyor.

mikro_kamera_1     Dünyanın En Küçük Kamerası

     Gereksiz sayılabilecek tasarımlardan bir başkası. Kamera o kadar küçük bir hale getirilmiş ki tümünü parmağınızın ucunda taşımanız mümkün.

     "Dünyanın en küçük kamerası" sloganı ile satşı yapılan bu kamera 2.0 megapixel kamerası ile 1600 x 1200 çözünürlüğünde fotoğraf çekimi ve 640 x 480 çözünürlüğünde sanyede 30 kare video çekimi yapabiliyor. Veri aktarımını ise USB kablo ile PC ye yapabiliyor.

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.