İlginç Bir Kimya Profesörü

Öğrencilerinin karşısında ilginç ve tehlikeli deneyleri deneyen, dersi tam anlamıyla görselleştiren bir Profesörün dersinden çekilmiş bir video. Kimyanın genel olarak günümüzde şov amacıyla kullanılan yöntemlerinin bilimsel yönlerini dersinde anlatıyor ve bu sırada öğrencilerini korkulu anlar yaşatıyor.

Fakat görülmesi gereken dikkat çekici nokta ise profesörün deneyleri yaparken gaz çıkışını önemsememesi ve bunu şahsen soluması bir yana, öğrencilere de solutması. Yaptığı birkaç deneylerde çıkan gaz CO2 ya da O2 fakat deneylerden birkaçı ise çeker ocak altında yapılmalıdır. Profesör kendi ifadesiyle “…and it’s toxic” ifadesinde bulunarak azot dioksit gazını öğrencilerin bulunduğu kapalı ortamda doğrudan serbest bırakmaktadır, kendisi de bizzat bu zehirli gazı solumaktadır.

Kendisi şu an hayatta mı bilemiyoruz, fakat ciddi sonuçlar doğurabilecek deneyleri önlem almadan yaptığı için bu hareketlerini “bilime saygısızlık” olarak görmek işten bile değil.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.