Hakkında

www.bilim-teknoloji.com, Türkiye’deki bilime olan ilginin eksikliğini gidermek adına kurulmuştur. Türkiye’nin bilim ve teknoloji temalı ilk sosyal platformudur. Amacımız sadece bilim konuşmak değil aynı zamanda bilim uygulamak ve projeler gerçekleştirmektir. Bunun için Türkiye’deki bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan ve beynine güvenen kişileri bir araya getirip pozitif bir iletişim ortamında fikir egzersizleri yaparak yeni düşünceler oluşturmak ilk hedeftir.

Dünyada bilgi sürekli artmaktadır, bu nedenle eğitim sistemi bile insanların bilgiyi alma değil bilgiye ulaşma kabiliyetini geliştirme misyonu ile görevlenmiştir. Bu bilgi artışının yan etkileri olan kulaktan dolma ve sahte bilgilerin etkilerini en aza indirmek için bu projeyi başlattık. İnsanlarda, önüne gelen her bilgiyi hazır olarak alan değil, karşılaştığı tüm bilgileri sorgulayan bir yapı geliştirme misyonu edindik. Forum ağırlıklı olarak ilerleyeceğimiz bu sitede göz önüne alacağımız ilk etken bilgilerin gerçekliği olacaktır. Sitemizde gerçek dışı olan ve doyurucu olmayan bilgilerin bulunmaması için özen göstereceğiz. Sitemizin ana sayfasında sık olmamakla birlikte haber, bilgi vb. içerikler yayınlanacaktır. Sitemizde ziyaretçilerimizin etkileşimde bulunacağı en iyi platformun forum olacağını düşündüğümüz için ağırlık foruma verilecektir. Yayınlanan içeriklerimizin tamamı kendimize aittir, ziyaretçilerimize asla kopya içerik sunmuyoruz.

Sitemiz tüm insanları hedef almaktadır, bu nedenle insanların seçemeyeceği ya da değiştiremeyeceği ırk, renk tarzı tartışmalardan uzak tutarak ziyaretçilerimizin sadece bilgilenmenin ve bilgi vermenin zevkini almalarını hedefledik. Bilgi sahibi olan farklı insanları bir araya getirerek daha fazla bilgi paylaşımı sağlayan, olan bilgi ile yetinmeyen üretkenliği hedefleyen bir platform hazırladık.

bilim-teknoloji ©2011 – 2018 – Her hakkı saklıdır.

Nereden Nereye?
29 Temmuz 2011 Kuruluş
02 Ağustos 2011 SMF forum sistemleri ile paylaşım ve etkileşim ortamı oluşturuldu.
28 Ekim 2011 “Bilim – Teknoloji” nin kendi yazılımı olan “Renk Kod Görüntüleyici” sunuldu.
25 Ocak 2012 “Kendinizi Test Edin” bölümü eklendi.
1 Şubat 2012 “Merak Ettikleriniz” bölümü açıldı.
5 Mayıs 2012 Bilim adamlarından seçme sözlerin olduğu bölüm eklendi.
24 Mayıs 2012 “İnternette Bulamadıklarınız” bölümü açıldı.
13 Temmuz 2012 Sisteme satranç modülü eklendi.
30 Nisan 2013 “İlginç Bilgiler” bölümü açıldı.
12 Haziran 2014 Sistem performansımızı güçlendirmek için daha güçlü makinelere geçiş yaptık.
13 Haziran 2014 Forum sistemleri sub-domain den sitenin içine çekildi.
07 Kasım 2014 Galeriler eklendi.
05 Ocak 2015 Ziyaretçiler için içerik ekleme ve yayınlama sistemi eklendi.
05 Ocak 2015 Sitemiz kendisine ait bilim temalı sosyal ağ altyapısını kurdu. Türkiye’de bir ilk! :)
15 Ağustos 2015 Toplum Bilinçlendirme Merkezi kuruldu.
01 Haziran 2017 Site temasının teknolojik altyapısı geliştirildi. Cep telefonu, tablet ve bilgisayar kullanıcılarının okuma kalitesi geliştirildi.
Dost Siteler

Not: Bilim – Teknoloji aşağıda verilen sitelerin hiçbirisi ile doğrudan ya da dolaylı olarak bağlantılı değildir. Verilen siteler sadece vefa ya da tavsiye amaçlıdır.

www.bilim-teknoloji.com, kalitesi ve güvencesinden dolayı Turhost sunucularını seçmiştir.

 

https://openclipart.org