Hızlı Çalışabilen Bir CNC Tel Bükücü

     Metal bükme makineleri sanayi alanında oldukça ihtiyaç duyulan araçlardandır. Belirli kalınlıklarda gelen, kablo şeklindeki sert metallere istenilen şekli vermede videoda izleyeceğiniz CNC metal kablo bükücüler kullanılır. Üretilen bükülmüş materyallere ise süslemelerde, küçük veya büyük araçların üretiminde, otomotiv sanayiinde, mekatronik sanayiinde ve daha birçok alanda ve geniş yelpazede ihtiyaç duyulur.

     Videoda izlediğiniz araç AIM Machines tarafından üretilen AFE – 2Dx modeli. Bu aracın en önemli özelliği hızlı olması, bu sayede seri üretim açısından çok önemli zaman kazandırabilmesi. Sistem bir bilgisayar yardımıyla çalışıyor ve 270 derecelik dış açıya kadar teli bükebiliyor. Bükülme işlemi tamamlanan teli ise keserek dışarıya bırakıyor.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.