Gitar İçin Çekiç Aksiyonu – Hammer Jammer

     Piyanolarda kullanılan çekiçli sistemin gitara özelleştirilmesini sağlayan araç, altı adet çekiçten oluşuyor ve herhangi bir elektrogitara uyumlu olabiliyor.

     Hammer Jammer ismi verilen bu sistemin mekanizması ise oldukça basit. Altı adet tuşa kaldıraç yardımıyla bağlanan küçük çekiçler, tellere hızlı bir şekilde çarparak piyanoda olduğu gibi tele çarpma sesi verebiliyor fakat sistem sürekli sustain modunda kullanılabiliyor.

     Normal çalmada olduğu gibi telleri çekip bırakma metodu yerine tuşla darbe metodu kullanıldığı için özellikle desenlemede büyük hız kazandırabiliyor. Çekiçlerin yumuşak başlı ve sert başlı olmak üzere farklı türleri bulunuyor ve istenilen tonda ses kullanılabiliyor. Örneğin yumuşak kafalar biraz daha kısık ses çıkarırken metal ya da mermer kafalar tonlamalarda farklılıklar yaratabiliyor.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.