KOSGEB Girişimci Desteği ile 2018 Yılında Yazılım Firması Kuracağım

Ana sayfa Forumlar Bilim – Teknoloji & Eğlence Konu Dışı KOSGEB Girişimci Desteği ile 2018 Yılında Yazılım Firması Kuracağım

Bu konu 6 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  melikem tarafından 1 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar

Gamze HUZAYFE
    Katılımcı

Merhaba, 2018 yılında  KOSGEB Girişimcilik Eğitilerine katıldım ve katılım belgesi aldım. 5 yılı aşkın  bir  süre  yazılım  sektöründe çeşitli firmalarda çalıştım ve artık kendime ait bir iş yeri kurmak istiyorum. KOSGEB Girişimcilik eğitimi aldım ve girişimcilik belgem  var.Sizlerden kosgeb girişimcilik  desteğinden yararlananlar var mı ? Bu hibe  desteğini nasıl  aldınız ve  nasıl bir yol izlediniz ?

BT
    Görevli

Merhaba Sayın Yonca Akın,

Girişimciler için devlet tarafından sağlanan destek konusunda detaylı bilgiye sahip olmasam da destek alabilmek konusunda sabır gerektiği bilgisine sahibim. Özellikle eğitim ve sertifikanın uzmanlık alanınızla ve yapacağınız iş ile ilgili sizi ön plana çıkaracak doyurucululukta olması gerekiyor.

Buna ek olarak bu desteğin çalışma yöntemi öde – geri al şeklindedir. Yani elinizde şirket kurabilecek boyutlarda paranın olması gerekir. Destek sistemi yapacağınız harcamanın belirli yüzdesini öder. Destek siz işe başlamadan doğrudan banka hesabınıza yatmaz. Önce harcamalarınızı yaparsınız arkasından usüle uygunsa yaptığınız harcamaların bir miktarını devlet size geri öder.

Hiç parası olmayan bir girişimci için değildir bu destek. 2016 yılı için yaklaşık olarak 90.000TL(doksan bin türk lirası) harcama yaparsanız 50.000TL iade edilmekteydi. Tabi şimdi durum nedir bilgim yok.

Gamze HUZAYFE
    Katılımcı

Bir form ve blogda yer alan bilgiler ışından  bende çok faydalı bilgiler  aldım ve bu hafta içinde kosgeb’ede  gittim sordum.Eskiden öde al  şeklinde olan destek programını KOSGEB  2018 yılında   sana bir  miktar nakti ön ödeme vereceğim harca gel al  harca gel al şekline çevirmiş.Gerçi sistem böyle olmasa bile  ben herşeyi göz aldım ve daha önce bu sektörde  yer aldığım için  orta  seviyede bir  nakit param var.İş yerimin yasal kurulum  çalışmalarına başladım  ilerleyen aşamalardan sizi bilgilendiririm.

BT
    Görevli

Başarılar dilerim.

Gamze HUZAYFE
    Katılımcı

Teşekkür ederim.

Gamze HUZAYFE
    Katılımcı

Bu  arada ilgililere  duyurulur.Yazılım  ve internet sektörü kosgeb destekleri kapsamında yüksek  teknoloji sınıfı içinde yer alıyormuş.Bu yönde iş fikri olan girişimciler 50.000 tl hibe 100.000 tl faizsiz  kredi desteği yerine 360.000 tl destek alacakmış.KOSGEB bunu 2018 yılında  faaliyete koyacakmış.

melikem
    Katılımcı

Gamze hanım merhabalar, ben homeofis çalışarak firma bağlantısız eğitim kurumları için küçükçaplı yazılım-tasarım işleri yapıyorum fakat artık daha fazla iş alabilip daha iyi kazanabilmek için kişisel firma kurmak adına girişimde bulunmayı düşünüyorum. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Sertifikasını aldım fakat eğitim uzmanımız kurulum aşamalarının herkesçe bilinen kısımlarını anlatıp detay vermeden geçti .Bu anlamda bilgi konusunda istediğim gibi ayrıntılar alamadım. Siz planladığınız şekilde yazılım firması kurmak için KOSGEB’e başvurdunuz mu acaba ? Başvurdu iseniz eğer şartlar ve dönüş olarak neler ile karşılaştınız? yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim..

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.