Yanıtla: KOSGEB Girişimci Desteği ile 2018 Yılında Yazılım Firması Kuracağım

Ana sayfa Forumlar Bilim – Teknoloji & Eğlence Konu Dışı KOSGEB Girişimci Desteği ile 2018 Yılında Yazılım Firması Kuracağım Yanıtla: KOSGEB Girişimci Desteği ile 2018 Yılında Yazılım Firması Kuracağım

#11368
Avatar
BT
Görevli

Merhaba Sayın Yonca Akın,

Girişimciler için devlet tarafından sağlanan destek konusunda detaylı bilgiye sahip olmasam da destek alabilmek konusunda sabır gerektiği bilgisine sahibim. Özellikle eğitim ve sertifikanın uzmanlık alanınızla ve yapacağınız iş ile ilgili sizi ön plana çıkaracak doyurucululukta olması gerekiyor.

Buna ek olarak bu desteğin çalışma yöntemi öde – geri al şeklindedir. Yani elinizde şirket kurabilecek boyutlarda paranın olması gerekir. Destek sistemi yapacağınız harcamanın belirli yüzdesini öder. Destek siz işe başlamadan doğrudan banka hesabınıza yatmaz. Önce harcamalarınızı yaparsınız arkasından usüle uygunsa yaptığınız harcamaların bir miktarını devlet size geri öder.

Hiç parası olmayan bir girişimci için değildir bu destek. 2016 yılı için yaklaşık olarak 90.000TL(doksan bin türk lirası) harcama yaparsanız 50.000TL iade edilmekteydi. Tabi şimdi durum nedir bilgim yok.