Yanıtla: Okulların Geç Açılması

Ana sayfa Forumlar Eğitim Bilimleri Okulların Geç Açılması Yanıtla: Okulların Geç Açılması

Öğretmen Tolga
Katılımcı

Alınmadım :)

Ne diyebilirim ki… çok haklısınız.

Aslında işimi severek yapıyorum belki 2. senesine girmek üzere olan öğretmen olmamamdan olabilir fakat ders anlatmayı özlemedim değil.

Tabiki ders anlatmak insanı öldürüyor gerçekten aşırı zor ama severek yapınca yorgunluğu tatlı oluyor.

Dediğiniz gibi derslerin yoğun olmadığı koşullar sağlanırsa ve maddi anlamda destekleme artarsa işimizi daha iyi yapacağımız kesin.

Ayrıca ben “başarılı ve çalışkan kesim” görüşünüze pek kaltılmıyorum.

Zira kendimi geliştirmek için sürekli yerli ve yabancı ders anlatım videolarını izliyorum. Öğrencilerimin daha iyi anlaması için olmadık yöntemler deniyorum derslerim hep eğlenceli geçiyor. Derslere sıkılmadan giriyorum çocuklar da beni seviyor. Dersim çok zor ve başarım iyi seviyede. Bir ilçede öğretmenlik yapıyorum TEOG da 20 kişilik sınıfın matematik ortalaması 13 küsür. en yakın rakibim 10 ortalamada. Bu nedenle yine söylüyorum “başarılı kesim” olayı doğru fakat insanlara güvenmeyi öğrenmelisiniz.

Ayrıca şunu söyleyim. Sırf maaşını beğenmediği için işini kasten yarım yapan insanlar tanıyorum, onlara kızmakla beraber içinde bulundukları kötü durum nedeniyle katılmadan edemiyorum. Adam borçlarını mı düşünsün başka çocukların derslerini mi…

Bu nedenle sonuç olarak para bu konuda gerçekten önemli olabilir.

Umarım o devletlerin başarı seviyesini yakalarız ve geçeriz :)