Flappy Bird Oynayan Robot (Oynayamayan?)

Flappy Bird     Flappy Bird isimli oyun fazla zor olması nedeniyle geçtiğimiz son birkaç ay içinde fenomen haline gelmişti. Zorluğu üzerinden espri üretilen bu oyun sonunda elektronikle ilgilenen insanların da hedefi haline geldi.

     Anasayfasına buradan ulaşabileceğiniz projeyle üretilen robot, dokunmatik bir androide monte edilerek oyunu oynaması sağlanıyor. Robotun bu konuda başarılı olduğunu söylemek pek mümkün değil. Çünkü robot, güçlü reflekslerine ramen 155. engelde yeniliyor. Fakat robotun gelişim aşamasında olduğunu söylemek ve hedefin asla yenilmeyen bir oyuncu robot üretmek olduğunu da söylemek gerekiyor.

     Robotu kontrol eden program OpenCV ile yazılmış. Motor olarak sabit disk motorları ve basit bir internet kamerası kullanılmış. Mühendislerin söylediklerine göre programa Python aracılığı ile veri görselleştirme yeteneği ve boru tanımada renk filtreleri eklenecek.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.