Fare Mührü Taşımak

     Fare kullanımından kaynaklanan, bilekte kızarma ve deri kalınlaşması ile ortaya çıkan durumla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Fakat yalnız değilsiniz. Öyleki bu izi taşıyanlar bir araya gelirsek gezegeni elegeçirebiliriz!

     Özellikle gelişmiş ülkelerde karşılaşılan bu durum, kimisine göre meslek sonucunda, kimisine göre ise bilgisayar başında fazla kalmaktan kaynaklanıyor. Sonuç için bir hastalık-rahatsızlık demek yanlış olur çünkü sırf bu nedenden ötürü hayat kalitesi düştüğünü ifade eden henüz olmamış.

Fare Mührü     

     Neden Oluyor ve Sonuçları Ne Olabilir?

     Bileğinizin derisinin; Lunate, Triquetrum (Triangular) ve Pisiform isimli karpal kemikleri ile Ulna kemiğinin birleştiği nokta ile mousepad arasında kalan kısmı üzerine binen elin yükü ve sürekli hareketten kaynaklı sürtünme bileğinizin deforme olmasına sebep olur ve bileğiniz kızarır. Fareyi sağ elinizle kullanıyorsanız sağ elinizin küçük parmağını takip eden bilek bölgesi kızarmış olmalıdır. Bu kızarıklık zamanla nasır halini alır fakat bilek derisi aşırı ince olduğu için nasırlaşma çok uzun zaman alabilir. Ne kadar nasırlaşırsa nasırlaşsın yoğun kullanım ardından yeniden kızarabilmektedir.

     Bu izi engellemek ya da yok etmek oldukça zor ve zaman gerektirir fakat etkisini azaltmak istiyorsanız teknoloji marketlerinde satılan silikonlu mousepad lerden tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak iz görsellik dışında bir negatif özelliğe sahip değil ya da henüz bu konuda derdini anlatan olmamış.

     Anketimize katılarak bizden biri olup olmadığınızı paylaşabilirsiniz.

Fare mührünüz var mı?

Sonuçları Görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.