Esrar Yağının Kanserli Hücreleri Öldürmesi

Esrar yağı olarak bilinen kimyasalın kanserli hücrelerin bulunduğu ortama bırakılması ile kanserli hücreleri öldürdüğü iddia edilen video.

1974 yılından bugüne kadar yapılan çalışmalarda esrar yağı olarak bilinen kimyasalın anti-tümör etkileri olduğu gayrı-resmi olarak bulunmuştur. Fakat etken madde aynı zamanda vücutta çok ciddi ya etkilere ve ölümcül bağımlılıklara sebep olduğu için tıpta bu amaçlarla kullanılmamıştır. Yapıldığı söylenen deneyde akciğer kanserleri, meme kanseri ve laboratuvar farelerinde virüs kaynaklı lösemide yavaşlama ve gerileme sağlandığı bildirilmiş fakat bu konuda somut bir kaynak yok.

Genel olarak agresif davranışlı kanser türlerinde daha etken olduğu iddia edilen bu madde gerçek anlamda bu kadar etkili ise ölümcül yan etkilerini sıfıra yaklaştıracak olan hedefe odaklı tedavilerde kullanılabilir. Ayrıca etken maddenin kanserli olmayan hücrelere karşı davranışı incelenmeli ve farklı varyasyonlardaki kimselerin vücutlarında alerjik reaksiyonlara yol açıp açmadığı ya da farklı kişilerin sağlıklı hücrelerine saldırıp saldırmadığı incelenmelidir.

biyo

Biyoloji alanında doktora öğrencisi olan biyo, Ağustos 2011 tarihinden bugüne bizimle.