En Güvenilir “Şey”i Açıklıyoruz

En güvenilir “şey”, aslında içinde bulunduğumuz dünyada sürekli karşımıza çıkan, ister istemez bir ucundan bize dokunan, her baktığımız yerde görebileceğimiz ve hayatımızı olağanüstü kolaylaştıran “şey” dir.

“Şey” başınıza bela getirmez çünkü sonuçlarını alırken testler, deneyler, gözlemler yapılır. Her şey kontrolden geçtikten sonra “kesin” ifadelerle yazılır.

“Şey” sizin gerçeklerden kopmanıza mani olur.

“Şey” sizi hatalardan korur. Sonucunu bildiğiniz bir aptallığı yeniden yapmanıza engel olur. Önceden elde edilen sonuçlar sizlere ışık verir.

“Şey” ırk ayırt etmez, herkesin birgün ulaşacağı konumdadır. Kimseye küsmez, onunla ilgilenen herkese bolluk, bereket ve huzur getirir.

Aksine onunla ilgilenmeyen toplumlara; dehşet ve vahşet, bölünme, parçalanma, kandırılma, sevdiklerini kaybetme, vatanını kaybetme ve hayatını kaybetme ile sonuçlanacağı kesin bir hayat vaadeder.

Bu “şey” o kadar mükemmeldir ki; uzay boşluğunda 1 saatte 35.000km yol katedecek kadar hızlı hareket eden gök taşının 15 yıl önceden hangi saniyede nerede olacağını hesaplatır. Bu hesaplar o kadar kesindir ki 15 yıl öncesinden atılan bir uydu 35.000km/h hızla hareket eden gök taşına başarı ile iniş yapar. Bunu yaparken “temenni, istek, dilek” yoktur. Hesap vardır, kağıt ve kalem vardır, doğal olarak emek vardır.

“Şey” istek, dilek ya da yalvarma ile gelişmez. Çok çok ve çok çalışma ile gelişir, tembellere göre değildir.

…ve en önemlisi; “şey” sizin istisnasız her zaman, herhangi bir olayın sonunda haklı olan kişi olmanızı sağlar.

Bu “şey” nedir?

Bu “şey” bilimdir.

BT

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.