Elektrikli “Süper Otomobil”

Elektrikli olarak yapılan ilk süper arabalardan olan VOLAR-e, üstün özellikleri sayesinde gerçekten de “Süper Otomobil” ismini hak ediyor.

Araç 1.000 beygir (800kW) güç üretiyor. 1,000 Nm çekiş gücüne sahip. 0km/h dan – 60km/h a sadece 3,5 saniyede çıkıyor. Araç dört çeker olarak tasarlanmış ve vektörel çekiş sistemi kullanılmış. Tüm bu özelliklerinin yanında sadece 15-20 dakika arasında tam olarak şarj oluyor.

Teknik özelliklere bakıldığında aracın DC güç kullandığı görülüyor. Aracın 4 adet DC motoru bulunuyor ve maksimum 300km/h hıza, yani bir elektrikli araç için oldukça yüksek hıza ulaşabiliyor. Araçta 4 adet sürüş modu var ve bu modlar ile sürüş amacınıza en uygun enerji sistemini tercih edebiliyorsunuz.

Projenin finansmanı Avrupa Birliği tarafından sağlanıyor. Aracın sitesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.