Çok Fonksiyonlu Lehim Standı Yapımı

Bilim-Teknoloji olarak Nasıl Yapılır? isimli bölümümüzü biraz daha geliştirerek uygulamalı videolar yayınlamaya başlıyoruz. İlk projemizde bundan sonraki çalışmalarımızda sıklıkla kullanacağımız lehim standımızı yaptık. Oldukça fazla fonksiyona sahip bu standın piyasada başka bir alternatifi yok ve en yakın alternatiflerine göre maliyet olarak oldukça uygun.

Standımızın Özellikleri:
– 3 adet krokodil tutucu.
– 1 adet büyüteç tutucu.
– 1 adet 5 LED li aydınlatıcı
– 1 adet lehim dumanı uzaklaştırıcı fan.
– 4 x AA pille çalışabilme.
– Beton malzemeden yapılmış ağır gövde.
– Bükülebilen ve büküldüğü şekilde kalan kollar.

Lehim standımızda diğer bir çok standdan farklı olarak bir adet fan kullandık. Bu fan lehimleme sırasında ortaya çıkan dumanı ortamdan hızla uzaklaştırarak işinizi kolaylaştırıyor. Işık desteği sayesinde karanlıkta kalan bölgeleri olduça güçlü biçimde aydınlatabiliyorsunuz. Üç adet krokodil kol ile lehimlemek istediğiniz donanımı istediğiniz yüksekliğe ve konuma sabitleyebiliyorsunuz. Betondan yapılmış gövdesi sayesinde oldukça ağır olan standımız çalışmanız esnasında yerinden kımıldamıyor. Büyüteç eklentisi sayesinde ise çok ince işçiliklerde imdadınıza koşabiliyor.

Lütfen videomuzu izleyip kanalımıza abone olmayı unutmayınız.

Kanal bağlantımız: http://www.youtube.com/c/bilimteknoloji

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.