Cep Telefonu Şarj Kablosu Takılmıyor

Merak Ettikleriniz: “İyi günler, burada sorun çözdüğünüzü gördüm ve şansımı denemeye karar verdim. *** marka *** model telefonumun şarj kablosu yerine oturmuyor. Ne kadar zorlasam da girmiyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu ne yapabilirim? Abdullah M.

Öncelikle telefonunuzun marka ve modelini yayın kurallarımız gereği sansürlediğimizi bildiririz.

Telefonunuzu genel olarak cebinizde veya çantanızda taşırken üzerindeki mikrofon, hoparlör, kart girişleri ve şarj girişi gibi bölümlerinden çantanızdan veya kıyafetlerinizden kopan küçük toz parçacıkları bu açıklıklardan içeri girerek birikir ve siz kabloyu her takmaya çalıştığınızda daha çok sıkışarak dokulaşma meydana getirir. Biriken bu parçacıklar zamanla artar ve telefonunuzun ya da diğer elektronik cihazlarınızın kullanılamaz hale gelmesine neden olur.

Çözüm

Telefonunuzu kesinlikle kendiniz tamir etmeye çalışmayınız. Telefonunuz arızalanabilir, kullanılamaz hale gelebilir hatta patlayabilir. Telefonunuzun markasına ait teknik servise gönderiniz. Yetkili kişiler telefonunuzun şarj yuvasını temizleyeceklerdir.

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.