Çakmaktan Mini Top (Canon) Yapımı

     Mutfak tipi çakmak kullanarak küçük bir top yapaibilirsiniz. Bunun için size bir adet büyük boy çakmak, iki vida, silikon tabancası, küçük bir metal boru ve fırlatmak için bir cisim gerekiyor.

     Yapacağınız topun fırlatma hızı çok yüksek değil fakat insanlara ya da diğer canlılara doğru atış yapmak için halen tehlikeli. Ayrıca yetişkin olmayanların yapması ya da kullanması tehlikeli olacağı için sadece on sekiz yaşından büyük kişilerin yapabileceğini hatırlatıyoruz.

     Çakmağınızı parçalayın ve içindeki gazı bitirin veya bunun yerine bitmiş bir mutfak tipi çakmağınız varsa kullanabilirsiniz. Çakmağın üzerine birbirine en fazla 2 mm uzaklığa gelecek şekilde vida yerleştirin ve vidalara bujinin kablolarını bağlayın. Vidaların üzerini silikonla kaplayın, bu sizin elektriği çekmenizi önleyecektir. Bujiyi test edin. 3. bir vidayı tank tıpası olarak takın. Tankın gaz çıkışı deliğinde bulunan bileziği kullanacağınız metal boru genişliğinde genişletin ve metal boruyu buraya yerleştirin. Gerekirse silikon kullanarak basınç kaçırmasını önleyin.

     Patlatmak için tıpa vidayı çıkarıp tankın içinde gaza bulanmış kulak çubuğu gezdirin ve çubuğu çıkarıp hemen topa vidayı takın ve boruya bir sıkıştırılmış kağıt veya bir plastik bilye yerleştirip canlı olmayan bir bölgeye doğru atış yaparak kullanın.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.