Biten Aküyü Aspirin ile Canlandırın!

Kış günlerinde özellikle akü sorunları artmaktadır. Bazen motorunu kapattığınız araba marşa basmanızla beraber yavaşlayan bir marş motoru dönüşü ile son nefesini verir. Bu gibi durumlarda ya paralel bir bağlantı bulmanız gerekir ya da yeni bir akü almanız gerekebilir. Bu çözümlere erişemiyorsanız bir çözüm daha var.

Biten akünüzü canlandırmak için akünüzü açıp içine iki adet aspirin atmanız yeterli. Biraz bekledikten sonra arabanızın bir defa daha çalışmasını sağlayabilir ve en azından oto elektrikçisine kadar gidebilirsiniz. Aspirinde bulunan asetil salisilik asit sülfürük asitle birlikte etkiyerek asit sorunlu akünüzün geçici olarak yeniden çalışmasını sağlar. Bu nedenle aracınızda her ihtimale karşı iki tablet aspirin bulundurmak günü kurtarmanıza yardımcı olabilir. Fakat akünün içindeki sıvıya asla temas etmemeniz gerektiğini ve akü içindeki sıvıyı asla koklamamanız gerektiğini unutmayın. Yoksa ciğerleriniz zarar görebilir.

Bilgi Makinesi

Oldukça ilginç bir bilgi birikimine sahip yazarımız, daha önce duymadığınız birçok bilgiyi sizlere sunuyor. Bilgi Makinesi, 29 Nisan 2013 tarihinden bu güne bizlerle.

Yorumlar kapatıldı.