Bilim – Teknoloji Kullanıcılarını Dinliyor

 • Önerilerinizi dinliyor ve uyguluyoruz.
  Kullanıcılarımız bugüne kadar bizlere ÖNERİLERİNİZ sayfasını kullanarak onlarca öneri gönderdi ve bu önerilerin yaklaşık %70’i hayata geçirildi.
 • Reklamlarımız küçültüldü.Sitemizde yayınlanmakta olan reklamlar ziyaretçilerimizi rahatsız etmeyecek boyutlara çekildi ve sayı olarak azaltıldı.
 • Kullanıcılarımıza reklamlar kapatıldı.Eğer sitemizi üye olarak kullanırsanız sosyal medya, portal, içerik bölümlerinin hiçbirisinde reklam göremezsiniz.
 • Yazarlarımız reklamsız yayın yapma hakkına sahiptir.Bilim – Teknoloji yazarları istedikleri taktirde yazılarının reklamsız şekilde yayınlanmasına karar verebilirler. Buna rağmen yazılarının telifleri tamamen kendilerine aittir ve kendi isimlerini kullanabilirler.
 • Forum bölümümüz bilişsel kuramlara göre kategorize edildi ve kullanımınıza hazır.Türkiye’de ilk defa Bilim-Teknoloji’de kullanılan Howard Gardner’ın çoklu zeka kuramına göre kategorilendirilmiş forumunda kendinizi entelektüel açıdan geliştirmek çok daha zevkli.
 • Kullanıcı kitlesinin kaliteli olması korumamız altında.Sözlüklerde olduğu gibi yazılan tanıma bakarak üye alımı yapmıyoruz. Bunun yerine etki-tepki prensibine dayanarak üyelerimizin davranışlarını sonuçlandırıyoruz. Kullanıcılarımız zekası ile hareket ettiği müddetçe DİLEDİKLERİ GİBİ… davranmakta özgürdürler. Sonuçta bütün dehalar az da olsa delidir ve gerçekten zeki bir insan geleceği hesaplayabilir.
 • Fular esprisi mi? Zenci mahallesine hoş geldiniz…Türkiye’de bir ilk! Entelektüel bir tartışmaya girdiğinizde ya da fikrinizi beyan ettiğinizde sorunları olan bir çocuğa maruz kalmayacaksınız. Karşılığını bulacağınız ve zihninizi derinleştirebileceğiniz bir Türkçe kaynak konumundayız.
 • Sinirlenmek ve üzülmek ya da vahşete tanık olmak için değil. Birleşerek üretmek ve geleceğe odaklanmak ana konumuz.
  Logo Tasarım
  Bilim – Teknoloji’ de pesimist insanları bulamazsınız çünkü onları siliyoruz. Fakat burada problemlerden bahseden insanları bulabilirsiniz çünkü bütün amacımız problemler karşısında ağlamaktan çok onları çözmek. Bilim – Teknoloji, çalışma, üretme, tartışma sitesidir. Boş üzüntüler, arabesk tarzlar ve çatışmaya odaklı kimseler sitede tutulmamaktadır. Bu nedenlerle sözlüklerde problemler karşısında uzman olmadığı konularda eleştiren ve göz yaşı döken çoğunluk karşısında saç dökmektense sitemizde problemler için mükemmel çalışan bir makine edasıyla problemlerin çözümlerine odaklanıp duygusal klişelerle vakit kaybetmemeyi seçebilirsiniz.

“Sitemiz yaklaşık 5 yaşında ve hala yeterince üyemiz yok.” Bu bir problem cümlesidir fakat bu problemin çözümü için sildiğimiz 7.000 civarında üyeden medet umup “başlangıçta bari dursunlar site büyüyünce sileriz” şeklinde düşünmedik. Sonuçta nasıl başlarsak öyle devam edeceğini biliyoruz ve biz iyi olanlarla başlamak istiyoruz. Bu nedenle kendinize güvenemiyorsanız gelmeyiniz :)

Bilim – Teknoloji

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.