bilim-teknoloji.com 2 Yaşında

Doğumgünü Pastası Tek Mum     29 Temmuz 2011 tarihinde yayına başlayan bilim-teknoloji.com bugün iki yaşına girdi. Türkiye'nin bilime olan ilgi eksikliğinin giderilmesi amacıyla kurulan sitemiz yayın hayatına devam edecektir.

     Sitemizin iki senelik yayın hayatı boyunca Türkiye'deki bilime olan ilgisizliğin ne denli fazla olduğunu bir yönden görmüş olduk :) fakat bu durum yayına devam etmemizin önünde bir engel teşkil etmemektedir. Türkiye'deki bilim sitelerinin ne kadar az olduğunu, halkın ilgisinin olmaması sonucu hergün boşalan yeni domainlerden de anlayabiliyoruz. Bu ilgisizlik öyle boyutlarda ki bilimle ilgili isme sahip olup boşalan domainler karaborsaya bile düşmüyor. Bu site de dahil olmak üzere, bilim ve teknoloji temalı 2-3 site dışında genel bilim sitesinin olmaması ve halkın bilim ve teknoloji konularına yeterince ilgi göstermemesi ülkenin gençliği ve geleceği açısından önemli bir sorun. Bu sorunun temelinde ise ezberci eğitim sisteminin insanları bilimden soğutması yatmaktadır. Fakat zamanla insanların bilime olan ilgisini canlandırmak en büyük hedefimiz.

     İstatistiklerimize göre, sitemize bu güne kadar 176092 ziyaretçi geldi. Forumumuzda 357 konu açıldı ve 401 adet ileti gönderildi.

     Sitemizin takipçilerine teşekkür eder, bilim ve teknoloji ilgilerinin, uygulamalarının ve buluşlarının artmasını dileriz. İkinci senesini dolduran sitemiz için önerilerinizi bırakmak isterseniz buraya tıklayınız. Önerileriniz doğrultusunda zihninizdeki bilim ve teknoloji sitesini beraber inşa edelim. :)

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.