Başarısız Roket Denemeleri

Dünyada yapılan en zor işlerden birisidir; bir rokete verilen görevi kusursuz bir şekilde yaptırmak. Bu kadar zor bir işin hesaplarını ne kadar detaylı ve ne kadar ince çıkarırsanız çıkarın, bir noktada roketinizin çuvallaması ve herşeyin alt üst olması olasıdır.

İzleyeceğiniz video SpaceX tarafından toparlanmış. Bir öz eleştiri olarak yayınlanmış olan bu videoda başarısız roket kalkış ve inişlerini görebilirsiniz. Video aynı zamanda zamanla gelinen teknolojik ilerlemeyi de içeriyor. Böylece yapılan hataların zamanla azaldığını görebiliyorsunuz.

Videonun bitiminde ise bu zorlu sürecin sonunda kusursuz iniş yapan roketler ile yapılan hatalardan ders alındığı ve başarıya ulaşıldığını görebilirsiniz.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.