Amazon.com’da Satılan Uranyum

Bazılarına göre garip olmayabilir fakat radyoaktif bir elementin halka 40$ + 10$ kargo bedeli ile satılması biraz garip.

Sayfasındaki açıklamada eğitim ve bilimsel amaçlı olarak satışa sunulduğu, nükleer deneylerde kullanım için uygun olduğu belirtiliyor. Ayrıca posta sırasında yasalarda belirtildiği gibi düşük radyasyon sızıntısı ile aktarıma uygun olarak paketleneceği eklenmiş.

Uranyum elementi zayıf radyoaktif elementlerdendir fakat nükleer deneylerde kullanıldığı taktirde tehlikeli boyutlarda radyasyon sızıntısı yaratabileceği bilinmektedir. Kullanımı sırasında doğabilecek tehlikelere karşın ilgili devlet kuruluşunun bilgisi dahilinde ve güvenlik önlemleri alınmış olarak aktive edilir.

Uranyum elementinin satışa sunulduğu sayfaya ulaşmak için buraya tıklayınız. Sayfanın silinecek olmasına karşın aldığımız ekran görüntüsünden de ilanı görbilirsiniz. (Resmi tıklayarak büyütebilirsiniz.)

Amazon Uranyum

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.