AeroMobil 3.0 ile 2017’de Uçuşa Hazır Olun

Uçabilen ilk gerçek otomobil ünvanına sahip AeroMobil her ne kadar geleceği konu alan filmlerde görmeye alışık olduğumuz nasıl havalandığı belirsiz sistemler ile dikey kalkış gerçekleştiren araçlara benzemese de kara yollarında gidebilen tek uçak olduğu ilk uçan otomobil olarak kabul ediliyor.

AeroMobil bildiğiniz üzere yeni bir teknoloji değil, halen test aşamasında ve geliştiriliyor. Amaç herkesin kullanabileceği güvenli bir araç yapmak. Şimdilik sadece uçuş lisansı çıkaranlar bu aracı kullanbiliyor tabi test amacıyla (Henüz piyasaya sürülmedi). Küçük olmasına rağmen bu aracı yeryüzüne indirmek sıradan bir insan için gerçekten çok zor. Bir de buna hava muhalefeti veya havada çıkabilecek teknik aksaklıklar eklendiğinde EN AZ normal bir uçak kadar riskli. En az diyoruz çünkü bu araç ile düşerseniz her uçakta olduğu gibi hayatta kalmanız düşük bir olasılık.

Aslında biz bu haberi duymuştuk neden tekrar verdiniz ki? Diyebilirsiniz fakat haber aynı değlil. Temel sürümü üzerine geliştirmeler içeren 3.0 modelinde otomatik pilot geliştirildi ve sıradan kullanıcıların daha kolay erişimi için arayüz basitleştirildi. Uçağın ağırılığı kullanılan malzemelerin değişimi ile ultra hafif hale getirildi bu ise daha çok hız ve daha az yakın anlamına geliyor. Ayrıca araca gelişmiş paraşüt sistemi eklendi. Tehlike anında isteğinizle paraşüt açabiliyorken araç riski büyük olarak tespit ederse paraşütü otomatik açacak sistemlerle donatıldı.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.