3D Gözlük Yapımı – Anaglyph Gözlük Yapımı

     Anaglyph, özellikle sinemalarda, bazı videolarda ve fotoğraflarda kullanılan ve oldukça eski olan teknolojisi ile görüntüleri düz zeminden biraz yukarda görmemizi sağlar. Bu görüntüyü görmemiz için camları kızmızı ve mavi olan bir gözlük gereklidir ve bu gözlük sanıldığı kadar özel değildir. Renklendirilmiş asetatları kullanarak bu gözlüklerden evinizde yapmak mümkün.

Buradan PDF dosyasını indirin ve yazıcı ile yumuşak bir kartona basın. Kırtasiyeden tepegöz denilen aletler için satılan asetatlardan cam göbeği (cyan) ve kırmızı olanlarından alın. Baskısını yaptığınız kartondan çizili alanların kesin.


 Asetatlardan da kesimi yapıp araya gelecek şekilde kırmızıyı sola, cam göbeğini (cyan) sağa yapıştırın.

Bu siteden 3D resimlere bakabilirsiniz.

Avatar

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.

3D Gözlük Yapımı – Anaglyph Gözlük Yapımı” için bir yorum

  • Avatar
    23 Haziran 2013 tarihinde, saat 10:45
    Permalink

    Merhaba arakdaşlar,

    Bu Anaglyph resimlerle ilgili çözemedigim şu. İyi güzel bu hale çeviriyorum ama hep iç derinlik oluşuyor. Hani sanki ekrandan çıkmışta gözümün önündeymiş gibi bir görüntüyü elde edemiyorum. Dış derinlik yapılabiliyor mu?