1000 Saatte Yapılan İskelet Saat (12 Dakikalık Hipnoz Videosu)

Saat yapımı oldukça zahmetli ve sabır gerektiren bir iştir. Günümüz teknolojisinin desteğine rağmen özel bir saatin yapımı halen büyük oranda insan işçiliği gerektiren bir sektör durumunda.

Aşağıdaki videoyu izleyerek 12 dakika boyunca hipnoz olmanız mümkün. CNC teknolojisi kullanılarak üretilen kusursuz parçalar tek tek birleştirilerek oldukça özgün yeni bir masa saati elde ediliyor. Saatin bütün mekanizmaları açıkta kaldığı için tasarımcısı bu saate Skeleton Clock yani “İskelet Saat” ismni vermiş. Tabi mekanizması açıkta kalan saatlerin genel ismi de genel olarak bu şekilde seçiliyor.

Bu video, yapılan işlemin yalnızca sıkıştırılmış bir hali. 1000 saat süren işlem 12 dakikaya sıkıştırılmış. Tabi “benim vaktim var” diyorsanız 1000 saatlik çalışmanın tamamını buradaki youtube kanalından izleyebilirsiniz. (TAM 23 PARÇA VİDEO!!!)

İyi seyirler.

aunl

2002 yılında ilk webmaster deneyimini edinmiş olan aunl, çeşitli web sitelerinde yöneticilik yaptı. Uzmanlık alanı elektrik-elektronik, mekanik sistemler, robotlar, mikro işlemci ve arduino programlama, bilgisayar programlama ve web site yönetimi olan aunl, sitemizin kurulduğu günden bugüne bizimle.