1 Milyon Türk LinkedIn Kullanıyor

     Dünyanın en büyük profesyonel ağı olan ve dünya genelinde yaklaşık 150 milyon kullanıcıya sahip olan LinkedIn Türkiye'de bir milyonun üzerinde profesyonel üyeye sahip olduğunu duyurdu.

     LinkedIn 'in bu başarısının arkasında Türkiye'nin Avrupa pazarında aktivitesinin artışı ve bu duruma bağlı olarak sitede Türkçe dil desteğinin verilmeye başlanması yatıyor. LinkedIn yetkililerinin açıklamalarına göre en hızlı büyüyen ekonomilerden biri olan Türkiye'nin ilgisinin günden güne arttığı belirtiliyor. Yetkililer Türkiye'nin coğrafi ve ekonomik olarak LinkedIn için önemli bir pazar teşkil ettiğini ve Doğu ile Batı arasında önemli bir köprü vazifesi gördüğünü ve bu durumun Türk profesyoneller için önemli fırsatlar vaadettiğini dile getiriyor.

    LinkedIn Nedir?

    LinkedIn daha çok çalışma hayatına dönük bir sosyal ağdır. Başarılarınızı, derecelerinizi, sertifika ve diplomalarınızı, ilgilerinizi, yeteneklerinizi vb. birçok iş yapabilme ve kabiliyet ile ilgili özelliklerinizi profilinize ekleyerek sizin gibi olan insanlarla daha kolay ulaşmanızı ve "ne yapabiliriz" noktasında fikir üretmenizi sağlayan bir sisteme sahip. Bunun yanında dünyadan ve Türkiye'den önemli firmalar iş ilanlarını bu siteye bırakıyor ve site sizin özelliklerinize uygun olan iş ilanlarını ilan duyurulduğu anda size getiriyor. Özellikle LinkedIn ağının Avrupa ve Amerika'da yoğun kullanılıyor oluşu yurtdışına açılmak konusunda oldukça faydalı olabileceği alanların başında geliyor.

BT

1999 yılında ilk web sitesini yaptı ve kurucusu oluğu www.bilim-teknoloji.com sitesinde yöneticilik yapıyor. Uzmanlık alanı Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik olan BT, akademik alanda lisans üstü eğitmlerine devam ediyor.